Перейти к основному содержанию

Naktsmītņu kategorijas

Atpūtas  komplekss – atpūtas vieta laukos, ciemā vai pilsētā lielākam viesu skaitam. Atpūtas kompleksā ir ne mazāk par 3 atsevišķām mājām (katrā ne mazāk par 2 istabām) nakšņošanai, pirts, telpas svinībām, dažkārt piedāvā ēdināšanas iespējas un citas aktīvas atpūtas iespējas (zirgu izjādes, laivošana, velo noma u.c.).

Brīvdienu māja - atsevišķas mājas viesiem nereti ezeru, upju vai jūras krastā. 

Lauku māja - zemnieku saimniecība vai ģimenes māja laukos. Viesiem piedāvā istabas vai atsevišķu mājas daļu.

Viesu māja - atpūtas vietas laukos, ciemā vai pilsētā lielākam viesu skaitam. Viesu mājās ir ne mazāk kā piecas telpas nakšņošanai, pirts, telpas svinībām un semināriem un dažādas izklaides iespējas.

Viesnīca - atpūtas vietas laukos, ciemā vai pilsētā. Viesnīcās ir ne mazāk kā desmit istabas viesiem, parasti arī bārs un/vai restorāns, telpas svinībām un semināriem, dažkārt pirts.

Kempings - laukumi teltīm, karavānām (dzīvojamiem vagoniņiem), dažkārt ar atpūtas mājiņām, parasti ūdeņu tuvumā. Pirtis, laivas, sporta laukumi un citas laika pavadīšanas iespējas.

Glempings – labiekārtotas un ele­gantas kempinga naktsmītnes dabā, kas sniedz maksimālas ērtības neskartas dabas bau­dītājiem un ir iekārtotas ar īpašu uzmanību pret estētiku. Glempinga teltī ir elektrība, siltums, grīda, mēbeles, plašums.

Motelis – uzņēmuma īpašumā vai nomā esoša viesu izmitināšanas un apkalpošanas mītne, kurā ir vismaz pieci numuri un kurā galvenokārt apkalpo autotūristus un mototūristus.

Apartamenti - labiekārtots dzīvoklis vai neliela māja ar atsevišķu ieeju, parasti dažām guļamistabām un dzīvojamo istabu, virtuvi, sanitāro mezglu, kas tiek izīrēts vienai viesu kompānijai.